Prof. Piotr Chłosta

Łączymy sztukę z profilaktyką chorób urologicznych

Festiwal KultURO - rockowe brzmienie po raz czwarty opanowało Kraków

Za nami kolejna edycja najbardzej rockowego Festiwalu promującego profilaktykę urologiczną na świecie - bezpłatne konsultacje, otwarte spotkania ze specjalistami, warsztaty dla pacjentów i finał w postaci koncertu w Muzeum Inżynierii Miejskiej bezwątpienia przejdą do historii. 

W dniach 24-29 września 2018 roku Kraków stał się prawdziwym centrum profilaktyki urologicznej. Wszystko za sprawą pomysłodawcy Festiwalu KultURO, prezesa Polskiego Towarzystwa Urologicznego i Kierownika Katedry i Kliniki Urologii prof. Piotra Chłosty. 

Niemniej wydarzenie nie mogłoby dojść do skutku, gdyby nie szerokie wsparcie Miasta Krakowa - partnera Festiwalu KultURO i współorganizatora przedsięwzięcia. 

Przez pięć dni w Klinice Urologii przy Grzegórzeckiej, pacjenci rozmawiali o swoich dolegliwościach z najlepszymi specjalistami w dziedzinie urologii. WIele osób zgłosiło się z niepokojącymi objawami, część przypadków została niezwłocznie skierowana do dalszego leczenia. WIerzmy, że wczesna diagnostyka sprawi, że pacjenci wkrótce wrócą do pełni sił! 

Zwieńczeniem szerokiej akcji profilaktycznej był koncert rockowy "EndoPower i Przyjaciele". 

Na jednej scenie spotkali się znany z Formacji Nieżywych Schabuff Olek Klepacz, tym razem w solowym projekcie z OZD, legenda polskiego jazzu i założyciel grupy Laboratorium Janusz Grzywacz z towarzyszeniem wirtuoza gry na wibrafonie Bernarda Maselego, aktorska formacja Kurtyna Siemiradzkiego, charyzmatyczna Ilona Anna Kowalik w duecie ze znanym wszystkim basistą EndoPower Wojtkiem Stecem, żywiołowa proszowicka Prokoncepcja oraz muzycy z formacji Syndrom Białej Chusteczki, którzy oczarowali publikę mocnymi coverami Maanamu. Goście Festiwalu mieli także  okazję zobaczyć Sekretarza Amerykańskiego Towarzystwa Urologicznego prof. Manoja Mongę w nietypowej odsłonie. Tym razem pojawił się na scenie, nie w roli urologa, ale przede wszystkim saksofonisty. Do tańca i wspólnego śpiewania zachęcił zebranych niemiecki zespół Doc in the Fog, wspólnie muzykująca grupa lekarzy z Kliniki Wolfenbuettel. 

Jednak koncert finałowy nie byłby możliwy gdyby nie fenomenalny zespół najbardziej rockowej grupy wśród urologów: EndoPower - w składzie profesorowie urologii: Piotr Chłosta, Marcin Słojewski, Tomasz Szydełko oraz muzycy Wojciech Stec i Bartłomiej "Grabb" Gamracy.

Panowie premierowo zagrali kawałki z Credo - drugiego albumu. Na płycie poza autorskimi kompozycjami znalazły teksty autorstwa Jacka Cygana, jak i Rafała Bryndala. 

W przerwach między koncertami goście mogli podziwiać także prace uzdolnionych artystycznie urologów Tomasza Wiatra i Jakuba Szmera. Na wystawę pt. "Uchwycone w kadrze, kreską wyrażone" złożyły się zdjęcia górskich pejzaży oraz portrety rysowane węglem.  

Wieczór poprowadziła para fenomenalnych konferansjerów: Ewa Drzyzga oraz Rafał Bryndal.

Do zobaczenia za rok!

Skontaktuj się z Nami

Szukasz dodatkowych informacji? Chcesz wiedzieć więcej?
Zadzwoń, napisz i śledź nasze profile!

Realizacja: bonjour

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.