Prof. Piotr Chłosta

Łączymy sztukę z profilaktyką chorób urologicznych

Festiwal KultUro zwieńczeniem Międzynarodowy Tydzień Urologii

W dniach 26 – 30 września 2016 roku trwać będzie Międzynarodowy Tydzień Urologii, podczas którego na całym świecie promowana jest profilaktyka badań układu moczowego. W tym roku Kraków rozpocznie wielkie święto urologii już kilka dni wcześniej - Koncert Festiwalu Kulturo w Muzeum Inżynierii Miejskiej, zaplanowany na 22 września, oficjalnie zapowie światowy Urology Week.

Głównym celem Międzynarodowego Tygodnia Urologii jest podniesienie świadomości na temat tej dziedziny medycyny, dyskusja nad nowymi metodami diagnozowania i leczenia oraz wymiana doświadczeń między specjalistami z całego świata. To moment, kiedy możemy przypomnieć, jak ważna jest odpowiednia edukacja pacjentów oraz ich wrażliwość na sygnały, które daje im ich własne ciało.

Tegoroczna III edycja Kulturo jest częścią ogólnoświatowego Urology Week. W ramach wydarzenia zaplanowano m. in. konferencję naukową dla lekarzy i pacjentów, Tydzień Otwarty Kliniki Urologii Szpitala Uniwersyteckiego oraz niebanalny program kulturalny, który dzięki swojej nietuzinkowej formule łączącej medycynę i sztukę skutecznie przełamuje tabu mówienia na temat chorób układu moczowego.

Skontaktuj się z Nami

Szukasz dodatkowych informacji? Chcesz wiedzieć więcej?
Zadzwoń, napisz i śledź nasze profile!

Realizacja: bonjour

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.