Prof. Piotr Chłosta

Łączymy sztukę z profilaktyką chorób urologicznych

MIXTAPE

W skład zespołu wchodzą lekarze z Kliniki Wolfenbuettel: basista Stephan "Badl" Bartels, ortopeda traumatolog; gitarzysta Grzegorz "Koko" Kocowski którego dziedziny to chirurgia ogólna i onkologiczna; gitarzysta Tilmann Dressel, zajmujący się chirurgią onkologiczną; wokalista Philipp Jungblut, będący traumatologiem oraz perkusista Oliver "Zappo" Stichweh.

Historia zespołu rozpoczęła się w 2014 roku na imprezie urodzinowej, kiedy to do stojących w piwnicy instrumentów spontanicznie usiedli Kocowski, Stichweh i Bartels. Jam session nieoczekiwanie rozwinął się na tyle, że ściągnął pozostałych gości do piwnicy - to właśnie była nasza pierwsza publiczność.

Po kilku miesiącach basista Stephan Bartels zrealizował swoje marzenie i kupując dom, urządził w nim studio do prób. W tym czasie on i perkusista byli już związani z zespołem metalowym Track Down Tracy, który zaczął odnosić pierwsze, lokalne sukcesy. Stephan zaproponował, żebyśmy przygotowali kilka utworów na mały koncert w Wolfenbuettel - tak dla odmiany od mocnego metalu. Wtedy to zaprosiliśmy do współpracy gitarzystę Tilmanna oraz wokalistę, który był też gitarzystą zespołu Track Down Tracy. Od roku śpiewa już jednak z nami Philipp Jungblut.

Długo nie mieliśmy nazwy, próbowaliśmy potem szyldu Bluesprojekt, ale w końcu stanęło na MIXTAPE, który doskonale opisuje naszą swobodę w doborze repertuaru, na który składają się głównie covery (oczywiście, w naszych oryginalnych interpretacjach). Swobodnie przemieszczamy się w gąszczu różnorakich gatunków, m.in. jazzu, ska, reggae, bluesa, rocka czy popu. Spotkania w studio u Stephana to dla nas nie tylko próby służące samodoskonaleniu, ale też absolutny relaks po pracy w klinice i cement dla naszych relacji."

Skontaktuj się z Nami

Szukasz dodatkowych informacji? Chcesz wiedzieć więcej?
Zadzwoń, napisz i śledź nasze profile!

+48 883 304 433

Napisz do Nas

Realizacja: bonjour

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.