Prof. Piotr Chłosta

Łączymy sztukę z profilaktyką chorób urologicznych

Niemieccy lekarze przyjadą zagrać na festiwalu KultURO

22 września na Gali Artystycznej festiwalu KultURO możemy spodziewać się bardzo różnorodnego line-upu. Na zaproszenie gospodarzy wieczoru - zespołu Endopower złożonego m.in. z trzech profesorów urologii - prosto z Niemiec do Krakowa przyjedzie grupa MIXTAPE, w której składzie grają lekarze innych specjalizacji medycznych.

Chociaż festiwal KultURO skupiony jest na temacie urologii, ideę tego wydarzenia wspierają również lekarze zajmujący się odrębnymi dziedzinami. MIXTAPE tworzą bowiem dwaj chirurdzy, ortopeda traumatolog i traumatolog z kliniki w Wolfenbuettel (a także pedagog socjalny).

Niemiecka grupa powstała w 2014 roku od spontanicznego jam session. Panowie grają nie dla pieniędzy, a wyłącznie dla przyjemności, i z wielką chęcią przyjęli propozycję wsparcia idei Festiwalu KultURO i zagrania na Gali Artystycznej 22 września. Zespół swobodnie przemieszcza się w gąszczu różnorakich gatunków, m.in. jazzu, ska, reggae, bluesa, rocka czy popu. Zapowiada się więc wielogatunkowa, muzyczna podróż!

Na 3. edycji festiwalu KultURO, w ramach koncertu „Endopower i przyjaciele”, wystąpią również Janusz Grzywacz (legenda jazz-rocka, założyciel Laboratorium), alt-rockowy Frei Warschau ze stolicy, muzyczno-aktorska formacja Kurtyna Siemiradzkiego oraz gospodarze wieczoru - wspomniany Endopower. Więcej szczegółów zdradzimy wkrótce - zachęcamy do odwiedzania naszej strony oraz profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/festiwalkulturo

Skontaktuj się z Nami

Szukasz dodatkowych informacji? Chcesz wiedzieć więcej?
Zadzwoń, napisz i śledź nasze profile!

+48 883 304 433

Napisz do Nas

Realizacja: bonjour

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.